Metalo apdirbimo, mašinų gamybos ir giminiškų profesijų darbininkai

Metalo apdirbimo, mašinų gamybos ir giminiškų profesijų darbininkai lieja, virina, kala ir kitais būdais formuoja metalą, stato, prižiūri ir remontuoja sunkias metalines konstrukcijas, derina stakles, montuoja, prižiūri ir remontuoja mašinas, įskaitant variklius, transporto priemones, ar gamina įrankius ir įvairius netauriųjų metalų gaminius. Kompetentingam daugelio šio pagrindinio pogrupio profesijų darbui reikia įgūdžių, priskiriamų antrajam ISCO kvalifikacijos lygmeniui.
Darbai atliekami rankomis arba rankinio valdymo ir kitais įrankiais, kuriais siekiama sumažinti fizinių pastangų ir laiko sąnaudas, kurių reikia tam tikriems darbams atlikti, taip pat gaminių kokybei pagerinti. Atliekant šias užduotis reikia išmanyti darbo organizavimą, naudojamas medžiagas ir įrankius, taip pat galutinio produkto pobūdį ir paskirtį.
Pagrindinės šio pagrindinio pogrupio darbininkų atliekamos užduotys: liejimo formų ir gurgučių metalui lieti gamyba; metalo liejimas, virinimas ir formavimas; sunkių metalinių konstrukcijų, įrenginių ir panašios įrangos montavimas, statyba, priežiūra ir remontas; plieno ir kitų netauriųjų metalų kalimas ir formavimas, gaminant ir taisant mechanizmus, įrankius, įrangą ir kitus gaminius; staklių derinimas, kad operatoriai galėtų su jomis dirbti, arba įvairių staklių derinimas ir valdymas; pramoninių mašinų, tarp jų – variklių ir transporto priemonių montavimas, priežiūra ir remontas. Gali būti priskiriamas vadovavimas kitiems darbininkams.

Šio pagrindinio pogrupio profesijos skirstomos į tokias grupes:

721 Skardininkai, metalinių konstrukcijų montuotojai, metalo liejikai, suvirintojai ir giminiškų profesijų darbininkai

722 Kalviai, įrankininkai ir giminiškų profesijų darbininkai

723 Mašinų mechanikai ir taisytojai