7 Jun

Šamai kimba Nemune. Šamų žvejyba

Kartais, kai nesinori visai miegoti, verta išbandyti šamų žvejybą. Pirmą kart gyvenime sumasčiau tą padaryti. Nepasiruošęs, neturintis masalų. Net nežinojau kaip juos gaudyti. paprasčiausiai užmečiau dugnines ramesnėje tėkmėje, kaip masalą naudodamas slieką. 1:00 nakties suskambo varpelis ir nulėkiau patikrinti dugninės, nes maniau, kad bus užsikabinusi kokia nors šaka. Ištraukęs pamačiau nedidelį, 30cm šamuką. Gražuolis ilgaūsis, su mažais dantukais (nežinojau kad jie turi dantis!) buvo vos vos įkibęs. Ilgai nekankindamas, paleidau jį atgal.

Daugiau kibimų nebuvo, bet žvejyba buvau patenkintas, kadangi planas įgyvendintas – pagavau šamą. Aišku, jeigu būtų užkibęs didesnis, jis nutrūktų, nes valas nestoriausias, be to be pavadėlio, o juk jis su dantimis.

Reiks paplanuoti rimtesnę šamų žvejybą, nes jie dažniausiai kimba tik šiltu oru. Šaltu metu šamai guli savose duobese. Šios žuvys labai jautrios šalčiams, todėl geriausia šamų žvejyba po jų neršto, o jie neršia kai vanduo sušyla iki 18 – 19 laipsnių, taip išeina žvejoti geriausia liepą, rugpjūtį.

O čia iš interneto:

Kada užmesti masalą? Šamas iš savo slėptuvės į medžioklę pakyla maždaug 1 – 2 valandos prieš saulėlydį. Geriausia bandyti užmesti masalą kur nors aukščiau netoli šamo duobės pora valandų prieš šamo medžioklės laiką. Kita vertus, šamo galima patykoti ir prieš jam grįžtant į savo gimtąją duobę, kurion grįžta auštant. Nereikia ir sakyti, kad verta sekti orų prognozes ir nepraleisti progos pamėginti suvilioti šamą prieš atvėstant orams, tada jie būna ypač aktyvūs.

Mitas. Senas mitas sako, kad neva labai gerai, tiesiog idealu, masalui naudoti apsvilintą žvirblį, pašvinkintą mėsą ar pamarinuotus sliekus. Manoma, jog šie masalai efektyvesni, nes skleidžia stiprų kvapą. Ištikrųjų šamui vis vien ką suryti, svarbiausia, kad būtų valgoma. Tačiau, kaip ir kiekvienas gyvis, šamas pirmenybe teikia šviežiam maistui. O kvapą masalui galima suteikti daug malonesniais atraktoriais – žuvų taukais, vėžių nuoviru ir kt.

Valą geriausia naudoti pintą, ne plonesnį kaip 0,22 mm. Nepatartina žaisti su monofilamentiniais valais gaudant didelius šamus. O jei taip norisi, tai monofilamentinis valas turėtų būti ne plonesnis kaip 0,6 – 0,8 mm.

Gaudant su dugnine, masalui naudojant gyvą žuvelę, valo atkarpa, kuri leidžia žuvelei judėti negali būti labai ilga, kad žuvelė negalėtų išsisukti nuo šamo nasrų.

Beja, šamai yra kanibalai ir su mielu noru sėda savo vaikučius.