referatai tik nemokami

 

Sveiki atvykę į www.gas.lt/123referatai !!!

  Pradžia || Darbų rašymas || Klausimai - atsakymai || Chat`as, pokalbiai


Rūšiuoti

Puslapis:  1,  2

Kancerogenai
Daugiau kaip 1300 medžiagų ir junginių gali žaloti darbuotojų sveikatą. Tai dujos, garai, aerozoliai veikiantys organizmą toksiškai, kancerogeniškai (sukelia vėžį) ar mutageniškai (sukelia genų mutacijas). Daugelis jų dirgina odą, gleivines ir sensibilizuoja (jautrina) organizmą. Alergenas – medžiaga, kuri patekusi iš aplinkos į organizmą keičia jo reaktyvumą, t.y. sukelia jo alerginę būklę, kuri pasireiškia įvairiais simptomais.
Tipas:   konspektas   Įdėjimo į puslapį data: 2013-11-14

[ Atsisiųsti ]:    Jau siuntėsi: 2300

Jonizuojanti Radiacija
Jonizuojanti Radiacija – tai a, b, g dalelių, kurias skleidžia radioaktyvios medžiagos, bei rentgeno spindulių radiacija. Šios radioaktyvios dalelės yra sugeriamos žmogaus organizmo audinių arba juos praeina nepakitusios.
Tipas:   konspektas   Įdėjimo į puslapį data: 2013-11-14

[ Atsisiųsti ]:    Jau siuntėsi: 2294

Virusinės ligos
VIRUSAS (lot. virus - nuodas), neląstelinės sandaros savarankiška mažiausių mikrobų grupė. Virusas, kaip ir visi gyvi organizmai, gali daugintis, evoliucionuoti, kisti. Tačiau jie neturi baltymus sintetinančių ir energetinių sistemų, nevyksta jų medžiagų apykaita su aplinka, o patys paprasčiausi virusai niekuo nesiskiria nuo sudėtingų org. medžiagų molekulių. Virusai paplitę visur, kur yra gyvybė. Visi virusai yra užkrečiami.
Tipas:   konspektas   Įdėjimo į puslapį data: 2013-11-6

[ Atsisiųsti ]:    Jau siuntėsi: 2267

Tuberkuliozė ir jos tyrimas
Tuberkuliozė - plačiausiai paplitusi infekcinė liga pasaulyje, stipriai susijusi su socialinėmis ir ekonominėmis problemomis (skurdu, nedarbu, alkoholizmu, narkomanija, ŽIV/AIDS), nepakankama tuberkuliozės profilaktika, pavėluota diagnostika. Tuberkuliozė-tai lėtinė, infekcinė, granulominė liga, kurią sukelia tuberkuliozės mikobakterijos. Tuberkuliozės (kitaip džiovos) sukėlėją prieš daugiau nei šimtą metų atrado vokiečių gydytojas Robertas Kochas. Už tai jam buvo suteikta Nobelio premija. Nepaisant to, iki šiol nepavyksta nugalėti šios ligos.
Tipas:   referatas   Įdėjimo į puslapį data: 2013-11-6

[ Atsisiųsti ]:    Jau siuntėsi: 2330

Pirmoji medicinos pagalba
Tai yra paprasčiausi tikslingi veiksmai ir būdai, kurias, naudojant turimas medicinos ir kitokias priemones bei medžiagas išsaugoma nukentėjusiojo ar ūmiai susirgusio žmogaus gyvybė, sustabdomi sveikatai žalingi veiksniai. Pirmoji pagalba nėra sudėtinga, todėl ją teikti gali kiekvienas. Pirmosios pagalbos veiksmų galima išmokti tik pratybų metu.
Tipas:   referatas   Įdėjimo į puslapį data: 2013-10-30

[ Atsisiųsti ]:    Jau siuntėsi: 2250

Dantų ėduonis ir jo atsiradimo priežastys
Dantų ėduonis (kariesas) – viena iš labiausiai paplitusių dantų ligų. Jos priežastys – dantų apnašos, angliavandeniai ir individualus imlumas ėduoniui. Apnašos – tai nematoma plėvelė iš maisto likučių, mikrobų, seilių sudėtinių dalių. Nevalant ar neatidžiai nuvalius dantis, apnašos kaupiasi tarpdančiuose, dantų vagelėse, ties dantenų kraštu. Dantų apnašose yra daugybė bakterijų. Jos skaldo cukrų iki rūgščių, kurios tirpina kietuosius danties audinius. Taip vystosi ėduonis. Dėl ilgalaikio dantų minkštojo apnašo poveikio atsiranda blogas burnos kvapas, neestetiškai atrodo dantys, dantenos, vystosi ėduonis ir periodonto ligos.
Tipas:   konspektas   Įdėjimo į puslapį data: 2013-10-30

[ Atsisiųsti ]:    Jau siuntėsi: 2246

Nelaimingas atsitikimas, žmogaus gaivinimas, pirmoji pagalba kraujuojant
Pasaulyje atsitinka įvairių nelaimingų atsitikimų pvz.: avarijos, gaisrai ir pan. Todėl turime išmokti suteikti pirmąją pagalbą. Ją mokėti turi ne tik profesionalams, bet ir kiti žmonės. Nežinai kada ir kur atsitiks nelaimingas atsitikimas. Reikia būti pasiruošęs, atsitikus nelaimei, suteikti pagalbą.
Tipas:   referatas   Įdėjimo į puslapį data: 2013-09-8

[ Atsisiųsti ]:    Jau siuntėsi: 2470

Vabzdžių pernešamos ligos
Lotynų Amerikoje vakaras. Laikas miegoti. Mama meiliai apklosto sūnelį ir palinki labos nakties. Tamsoje iš lubų plyšo virš lovos išlenda žvilganti, juoda, trumpesnė nei trijų centimetrų bučiuojančioji blakė. Miegodamas vaikas nepajunta, kaip ji užkrenta ant veido ir beveik be sakusmo straubliuku praduria švelnią odelę. Besiurbdama kraują blakė išsituština; jos išmatose knibždėte knibžda parazitų. Nepabusdamas berniukas pasikaso veidą ir blakės išmatos pakliūva į žaizdelę.
Tipas:   referatas   Įdėjimo į puslapį data: 2013-07-9

[ Atsisiųsti ]:    Jau siuntėsi: 2244

Alkoholio poveikis
Etilo alkoholio formulė (C2H5OH) - rodo jį esant aktyvia organine medžiaga. Alkoholis labai gerai, bet kokia proporcija tirpsta vandenyje ir organiniuose tirpikliuose. Tirpsta pats ir tirpina riebalus bei riebalines medžiagas. Vadinasi išgėrus alkoholio, jis pasklis po visą kūną. Vandeningesniuose organizmuose jo bus daugiau. Taip pat jo bus daugiau tuose organizmuose, kurie turi daugiau kraujagyslių, nes alkoholį iš virškinamojo trakto išnešioja kraujas.
Tipas:   konspektas   Įdėjimo į puslapį data: 2013-06-22

[ Atsisiųsti ]:    Jau siuntėsi: 2312

Moters grožis ir mityba
Sveikata, jaunystė, grožis, fizinis ir psichinis pajėgumas labai daug priklauso nuo paties žmogaus. Nemažas vaidmuo čia tenka ir kūno svoriui. Moterims tai itin svarbu, todėl aš pasirinkau temą “Moters grožis ir mityba”. Medžiagoje stengiuos pakalbėti apie racionalią ir sveiką mitybą, kad iki gyvenimo pabaigos būtų galima likti jaunatviškai grakščioms ir lieknoms, norėsiu pakalbėti apie maisto cheminę sudėtį...
Tipas:   referatas   Įdėjimo į puslapį data: 2013-05-11

[ Atsisiųsti ]:    Jau siuntėsi: 2270

Šlapimo takų infekcija
Tikimasi, kad šios rekomendacijos padės diagnozuoti ir gydyti pirmą kartą ūmia šlapimo takų infekcija susirgusius vaikus, kurie yra ne vyresni kaip 6 metų (72 mėn.) amžiaus. Tačiau apie ilgo gydymo galimybes ne viskas čia pateikiama.
Tipas:   konspektas   Įdėjimo į puslapį data: 2013-05-5

[ Atsisiųsti ]:    Jau siuntėsi: 2299

Kvėpavimo takų ligos
Pasaulyje didėja sergamumas plaučių ligomis. Įvairūs gyvenimo veiksniai veikdami žmogų gal sukelt įvairias kvėpavimo takų ir organų ligas. Vienos ligos yra lengvai išgydomos kitoms reikalingas specifinis gydymas, o dar trečioms negalime padėti niekuo. Sirgdamas žmogus patiria daug nepatogumų. Juk plaučiai yra mūsų gyvybinis organas, jeigu jų nebūtų, nebūtų ir mūsų.
Tipas:   referatas   Įdėjimo į puslapį data: 2013-04-24

[ Atsisiųsti ]:    Jau siuntėsi: 2515

Ėriukų dezinterija, enterotoksemija
Anaerobinė dizenterija yra tipiška intoksikacija iš žarnyno (enterotoksemija), kuri išsivysto žarnyne labai greitai besidauginant B tipo Cl. perfringens baciloms. Mikrobas sukelia nekrozę, todėl žarnų sienelėse atsiranda opų ir nekrozės židinių. Dėl tokio žarnų sienelės pažeidimo, mikrobai ir audinių irimo toksinai lengvai patenka į visus organus bei audinius ir sukelia viso organizmo intoksikaciją. Inkubacijos periodas trunka kelias valandas. Neretai jauniklis suserga per 8-10 h po gimimo. Liga prasideda viduriavimu. Išmatos skystos, geltonos, vėliau sutirštėja, patamsėja. Tuomet jose neretai randama kraujo. Ypač ūmiais atvejais išmatos būna kruvinos. Sergantis ėriukas ir paršiukas apatiškas, beveik nereaguoja į aplinką, nustoja žįsti, visą laiką guli. Ligos pradžioje pakyla temperatūra iki 41 °C, padažnėja pulsas ir kvėpavimas. Jaunikliai gaišta dėl progresuojančio nusilpimo ir išliesėjimo.
Tipas:   referatas   Įdėjimo į puslapį data: 2013-04-24

[ Atsisiųsti ]:    Jau siuntėsi: 2344

Infekcinė avių enterotoksemija
Ėriukų anaerobinė dizenterija(Dysenteria anaerobica). Tai ūminė naujagimių liga, kuria sergantiems būdinga hemoraginis žarnų uždegimas ir intoksikacija. Ėriukų dizenterija pasitaiko ten, kur nesilaikoma veterinarinių sanitarijos reikalavimų. Susirgmų būna ir Lietuvoje.
Tipas:   konspektas   Įdėjimo į puslapį data: 2013-04-24

[ Atsisiųsti ]:    Jau siuntėsi: 2309

Viršsvoris
Sveikata – tautos turtas, kurį tinkamai prižiūrėdamas ir naudodamas, žmogus kaupia socialines, materialines, kultūrines vertybes, kuria grožį, jaukią, malonią aplinką veikiančią palankiai visus. Tačiau daugelis iš mūsų susiduriame su kūno masės padidėjimu. Tai dažniausiai atsitinka tiems asmenims, kurie yra sulaukę vidutinio amžiaus. Tačiau esti žmonių ir jaunimo tarpe, kurie turi problemų su svoriu. Todėl viršsvorio problema aktuali daugeliui gyventojų.
Tipas:   referatas   Įdėjimo į puslapį data: 2013-04-18

[ Atsisiųsti ]:    Jau siuntėsi: 2626

Virusologiniai tyrimai
Į laboratorijos skirtingus skyrius atvežami įvairūs mėginiai: kraujas; kraujo plazma; patologinė medžiaga gyvulio/paukščio lavonas, audiniai, organai ar jų dalys, nuoplovos, abortuotas vaisius, ekskrementai, kūno dalys (galva); pienas; pašarai; maisto produktai ir kt.
Tipas:   tyrimas   Įdėjimo į puslapį data: 2013-04-7

[ Atsisiųsti ]:    Jau siuntėsi: 2950

Maras
Maras - sunkiai pagydoma liga, specifinio gydymo nėra t.y. nėra vaisto nuo maro, galima padėti gyvunėliui tik stiprinant jo imuninę sistemą (geros laikymo salygos, vitaminai, mikroelementai), gydant simptomatiškai (atstatant skysčių pusiausvyrą, leidžiant antibiotikus) . Kodėl galvojat, kad ji serga maru? Reikėtų pasikonsultuoti su specialistu.
Tipas:   referatas   Įdėjimo į puslapį data: 2013-04-7

[ Atsisiųsti ]:    Jau siuntėsi: 2300

Grybelinės odos ir odos priedų ligos
Grybelinės odos ir odos priedų (plaukų ir nagų) ligos (dermatomy- coses) labai paplitusios. Jas sukelia įvairūs patogeniniai grybeliai –dermatofitai. Grybeliai,fungi,yra aerobiniai žemesnieji – augalai.Kai ku- rie jų gerai auga ant vaisių,daržovių ir net dirvoje.
Tipas:   referatas   Įdėjimo į puslapį data: 2013-04-7

[ Atsisiųsti ]:    Jau siuntėsi: 2694

Cezario pjūvis
Cezario pjūvis daromas, jei karvė negali apsiveršiuoti dėl per didelio vaisiaus, siaurų gimdymo takų, vaisiaus išsigimimo ar jo netaisyklingos padeties atvejais, kai nepasiseka padeties ištaisyti, taip pat neatsidarant gimdos kakleliui ar gimdai užsisukus.
Tipas:   referatas   Įdėjimo į puslapį data: 2013-04-7

[ Atsisiųsti ]:    Jau siuntėsi: 3075

Alkoholizmas
Alkoholizmas – tai tokia priklausomybės būsena, kai žmogus negali išbūti neišgėręs. Ši liga gali užklupti kiekvieną , nesvarbu nei amžius , nei tai , kas geriama ar kiek išgeriama.
Tipas:   referatas   Įdėjimo į puslapį data: 2013-04-7

[ Atsisiųsti ]:    Jau siuntėsi: 2502


Puslapis:  1,  2

Dalykai

Paieška

Laukiame

Laukiame Jūsų darbų..

Svetainė atnaujinta:
2013.12.14

 
 

Copyright © 2015 123 referatai Lithuania • Atsakomybės ribojimas • Reklama