referatai tik nemokami

 

Sveiki atvykę į www.gas.lt/123referatai !!!

  Pradžia || Darbų rašymas || Klausimai - atsakymai || Chat`as, pokalbiai


Rūšiuoti

J. Brodskio eilėraščių ciklas Vertumas
Analizei pasirinktas J. Brodskio eilėraščių ciklas (poemėlė) „Vertumas“, kuris išspausdintas J. Brodskio eilėraščių rinkinyje „Poezija“, 2001 metais. Remtasi S. Gedos vertimu. Analizės tikslas - apžvelgti visą ciklą, aptarti tematiką, problemas, erdves, priešpriešas, aliuzijas, leksiką. Darbo autorė neanalizuoja kiekvieno ciklo eilėraščio atskirai, o stengiasi aptarti visumą. Ciklas analizuojamas kaip vienetas, kaip vienas eilėraštis „Vertumas“.
Tipas:   analizė   Įdėjimo į puslapį data: 2013-09-28

[ Atsisiųsti ]:    Jau siuntėsi: 2267

E. Ionesko drama - Pamoka
Prieš analizuojant E. Ionesko dramą, derėtų apibrėžti, kokiai srovei ji priskiriama ir apibūdinti svarbiausius srovės bruožus. Ionesko, sukūręs dramą „Plikagalvė dainininkė“, pradėjo absurdo teatro raidą. Absurdo dramai priskiriama ir jo drama „Pamoka“. Absurdo dramos įprasmina egzistencializmo filosofijos nuostatas, daug ką perima iš siurrealizmo. Pats absurdas yra postmodernizmo apraiška. O postmodernizmo visuma yra „nepripažįstanti „charakterio“ ir „siužeto“ ir laikanti juos bereikšmėmis ar meno požiūriu apsauginėmis sąvokomis ar konvencijomis, reikšmę – apgaule, tikinti, kad neverta stengtis suvokti pasaulį ar tikėti, kad yra „pasaulis“, kurį galima suprasti“ . Tai tinka ir absurdo dramai, tik čia yra ir dar daugiau bruožų.
Tipas:   analizė   Įdėjimo į puslapį data: 2013-09-28

[ Atsisiųsti ]:    Jau siuntėsi: 2315

Remarkas ir jo romanas Vakarų fronte nieko naujo
Erichas Marija Remarkas – vienas populiariausių XX amžiaus vokiečių rašytojų. Į literatūros istoriją jis įėjo pirmiausia kaip įtaigus „žemojo sluoksnio“ likimo vaizduotojas. Remarkas priklauso rašytojų kartai, patyrusiai dramatiškus XX amžiaus istorinius įvykius: Pirmąjį pasaulinį karą, politinę ir ekonominę Veimaro respublikos krize, Antrąjį pasaulinį karą, sunkų pokario laikotarpį... Viskas kas susiję su tragiškais žmonių likimais, tapo svarbiausia Remarko kūrybos tema.
Tipas:   referatas   Įdėjimo į puslapį data: 2013-09-22

[ Atsisiųsti ]:    Jau siuntėsi: 2301

Vasarvidžio nakties sapnas (Viljamas Šekspyras)
Viljamas Šekspyras gimė 1564m. nedideliame Anglijos miestelyje Stretforde. Čia lankė dramatikos mokyklą, išmoko lotynų ir graikų kalbų. 1590m. pradėjo reikštis kaip dramaturgas. Kartu jis buvo ir aktorius, tačiau pagrindinių vaidmenų niekada nevaidino. Nuo 1594m. jis susiejo savo veiklą su viena geriausių Londono trupių; dirbo ,,Globe” teatre. Pasak legendos, mirė 1616m. per savo gimtadienį balandžio 23d.
Tipas:   analizė   Įdėjimo į puslapį data: 2013-07-9

[ Atsisiųsti ]:    Jau siuntėsi: 2322

A. Čechovas “Žmogus futliare”
Mano manymu, kiekvienas žmogus turi savo futliarą, t.y. rėmus, į kuriuos jis įsirėmina, tačiau skirtingo žmogaus yra ir skirtingi rėmai. Futliaras - tai riba, kuri saugo žmogų nuo kvailų poelgių, tai lyg kažkokia apsauga. Tačiau kiekvienas šią ribą supranta skirtingai: ką vienas žmogus padarytų nė nesusimąstydamas pie pasekmes, tai kitam gi tai būtų neįmanomas dalykas.
Tipas:   analizė   Įdėjimo į puslapį data: 2013-04-24

[ Atsisiųsti ]:    Jau siuntėsi: 2504

E. Lenrotas ir Kalevala
Elijas Lenrotas – labai įžymus suomių veikėjas, garsus ne tik Soumijoje, bet ir visa- me pasaulyje. O garsus ir įžymus ne eiliniu nuopelnu, bet labai didelio pasiryžimo ir kantrybės, bei, be abejo nuostabaus talento ir gabumų reikalaujančiu darbu. Jis po daugybės klajonių metų po Sumijos ir Karelijos žemes, surinko liaudies kūrybos runas ( suomių giesmes ), jas sutvarkė, sujungė, truputį papildė ir užrašė į vientisą epą - “ Kalevalą”. Jo ir liaudies nuopelnu Suomija turi nuostabų, pasaulyje garsų epą “Kalevalą”.
Tipas:   referatas   Įdėjimo į puslapį data: 2013-04-24

[ Atsisiųsti ]:    Jau siuntėsi: 3303

Servanteso gyvenimas ir kūryba
Kas jis? Ispanijos patriotas ar sarkastiškas autsaideris, persekiojamas didvyris ar lėbautojantis nusikaltėlis, gėjus ar heteroseksualas, žydas ar stabmeldys? Kad ir kaip ten būtų, Ispanijos rašytojas Miguelis de Servavtesas lieka neatskleista mįslė. Apie Servanteso gyvenimą mažai žinoma, tik tiek, kad buvo kupinas nuotykių. Servantesas, pasak ispanų rašytojo, laviravo tarp padorumo ir negarbės.
Tipas:   rašinys   Įdėjimo į puslapį data: 2013-04-7

[ Atsisiųsti ]:    Jau siuntėsi: 2645

Erichas Marija Remarkas ir “Vakaru fronte nieko naujo” analizes gabaliukai
Gimė Žemutinėje Saksonijoje knygrišio šeimoje. Nuo pat jaunystės jautė potraukį literatūrai, menui, muzikai ir priešiškumą biurgerių aplinkai. Lankė katalikiškąją mokytojų seminariją. Išlaikęs baigiamuosius egzaminus, 1916 m. išėjo savanoriu į karą. 18 m. jaunuolis pateko į Pirmojo pasaulinio karo frontą, kelis kartus buvo sužeistas. Po karo E.M.Remarkas pradeda reikštis literatūrinėje veikloje. Jau 1918 m. išleidžiami jo eilėraščiai bei trumpi prozos kūrinėliai. Pirmieji du romanai „Svajonių būstas" (1920) ir „Sustojimas horizonte" (1927-1928) liudija apie autoriaus susižavėjimą estetizmu ir gyvenimo filosofija. Savo esė „Dekadanso vadovas" (1924) jis akcentuoja instinktų svarbą, sakydamas, jog „protas - tai nepavykęs instinktas", o instinktai yra visuomet teisingi.
Tipas:   rašinys   Įdėjimo į puslapį data: 2013-04-7

[ Atsisiųsti ]:    Jau siuntėsi: 2579

Nusikaltimas ir bausmė - Dostojevskio romanas
Pagrindinis šio romano veikėjas Radionas Raskolnikovas. Tai jaunas, gražus, įdomus žmogus, tačiau tuo pačiu ir negailestingas žudikas, maištautojas. Raskolnikovas mąstė apie viską. Kadangi jo gyvenime buvo labai daug visiškai skirtingų žmonių, jam teko itin sunkus psichologinis uždavinys: susidoroti su visa jį pasiekiančia informacija.
Tipas:   referatas   Įdėjimo į puslapį data: 2013-04-7

[ Atsisiųsti ]:    Jau siuntėsi: 2271

Gėtės Faustas
Dar Strasburgo studentas J.V.Gėtė pradėjo rašyti „Faustą". Su pertraukomis rašydamas, 1808 m. išleido pirmą dalį, o prieš pat mirtį ir antrą. Tai 60 metų darbas. Fausto tragedija. - Tragedijos tema ir mintis paskelbta didingame Dangaus prologe, kur angelai Gabrielius, Rafaelis ir Mykolas skelbia Viešpaties galybę ir tvarką, kuri rikiuoja saulės ir žemės, dienos ir nakties, jūros ir audros kelius.
Tipas:   analizė   Įdėjimo į puslapį data: 2013-04-7

[ Atsisiųsti ]:    Jau siuntėsi: 2282

Tristanas ir Izolda gieda Rolando Olifantui
Vienos dalies tragikomiška drama
Tipas:   kita   Įdėjimo į puslapį data: 2013-04-7

[ Atsisiųsti ]:    Jau siuntėsi: 2278

Dalykai

Paieška

Laukiame

Laukiame Jūsų darbų..

Svetainė atnaujinta:
2013.12.14

 
 

Copyright © 2015 123 referatai Lithuania • Atsakomybės ribojimas • Reklama