referatai tik nemokami

 

Sveiki atvykę į www.gas.lt/123referatai !!!

  Pradžia || Darbų rašymas || Klausimai - atsakymai || Chat`as, pokalbiai


Rūšiuoti

Puslapis:  1,  2

2pac
Tupac'as Shakur'as gimė Brukline, New York'e 1971 metais. Kol jisai dar buvo mazas, motina pakeite jo varda i Tupac Amaru, kuris isvertus is arabu kalbos reikstu "Svytintis zaltys". Shakur reiskia "Dekingas dievui". Nuo vaikystes, visi ji vadindavo "Juoduoju princu". Kai jam buvo dveji, motina pagimde mergaite Sekyiwa. Tupac'o tevas, Mutulu, dar kitaip vadinamas "Juodoji Pantera", pries pat mergaites gimima buvo nuteistas 60 metu kaleti uz prazutinga sarvuotos masinos vagyste.
Tipas:   konspektas   Įdėjimo į puslapį data: 2013-11-6

[ Atsisiųsti ]:    Jau siuntėsi: 2241

Orkestras
Nuo Antikos laikų muzika buvo vokalinė ir instrumentinė. Tačiau vokalinė muzika turėjo svarbesnę reikšmę Antikos, Viduramžių, Renesanso epochose. Ir tik Vėlyvojo Renesanso ir Ankstyvojo Baroko sandūroje vokalinė ir instrumentinė muzika ėmė įgyti vienodai svarbę reikšmę. Nors iš pradžių orkestrai, dar kitaip vadinami kapelomis, atlikdavo labiau akomponuojamąją paskirtį. Nebuvo konkrečios orkestrų sudėties, kompozitoriai vokalinės muzikos partitūrose nenurodydavo, kokiais instrumentais turi būti atliekamos instrumentinės partijos. Todėl kokiuose nors rūmuose ar kitoje muziką globojančioje vietoje būdavo pasitelkiami tie instrumentai, kurie būdavo po ranka. Tipinių instrumentų kolektyvų sudėčių susiformavimas dar buvo ateities uždavinys.
Tipas:   konspektas   Įdėjimo į puslapį data: 2013-11-6

[ Atsisiųsti ]:    Jau siuntėsi: 2618

Operos menas Lietuvoje
XIX a. pabaigoje ir XX a. pradžioje lietuviu tautai atkutus, pradėta rūpintis lietuviškos muzikinės kultūros, o taip pat ir lietuviškos operos meno ugdymu. Tuo metu Lietuvoje gimė vadinamasis klojimu teatras, (ar vad. Lietuviški vakarai), kurių programą dažniausiai sudarydavo choru dainos ir vieno kurio scenos veikalėlio vaidinimas. XIX a. pabaigoje tie vakarai dar budavo slapti, o i viešumą išejo tik nuo 1904 m., atgavus spaudą.
Tipas:   referatas   Įdėjimo į puslapį data: 2013-10-30

[ Atsisiųsti ]:    Jau siuntėsi: 2435

Modernioji muzika
Muzika lydi kiekvieno žmogaus gyvenimą, nesvarbu, ar jis muzika domisi, ją mėgsta, ar yra jai abejingas. Iš tiesų nelabai gali rinktis – šiandien muzika skamba beveik visur, o ir to išvengti, net ir labai stengiantis, neįmanoma. Tačiau žmonės palankūs vienoms muzikos rūšims, kitų stengiasi privengti. Tai nulemia tradicijos, įpročiai, mados, švietimas ir reklama. Šiuo požiūriu muzikos paklausa ir populiarumas yra tokie pat netvarūs dalykai kaip drabužių stiliai, filmai, pramogos ir laisvalaikio užsiėmimai. Kiekvienos kartos žmonės ir polinkiai šiek tiek skiriasi, todėl nenuostabu, kad kuriami ir pasirenkami vis kitokie meno stiliai, žanrai, rūšys ir formos. Kartu su skirtinga gyvenimo patirtimi keičiasi kultūros kraštovaizdis, ir šis vyksmas niekada nesibaigia.
Tipas:   referatas   Įdėjimo į puslapį data: 2013-10-30

[ Atsisiųsti ]:    Jau siuntėsi: 2499

Etninė ir akademinė muzika
Akademinė muzika yra styguojama pagal griežtas taisykles, o etninė muzika – jokiomis taisyklėmis nestyguota. Tolesnėje raidoje bemaž kiekvienos epochos akademinė muzika buvo spraudžiama į tą epochą atspindinčias taisykles, etninei muzikai šitokios taisyklės nebuvo taikomos, o išliko kaip savaime susiklostęs reiškinys. Akademinės muzikos autoriai dažniausiai žinomi, o jei ir nežinomi, tai bent apytikriai nuspėjami. Etninė muzika – dažniausiai kolektyvinė kūryba, tačiau bent apytikriai nustatyti, kiek kolektyvas vienijo asmenų, neįmanoma, nes neaišku, kada ir kaip etninė muzika atsirado.
Tipas:   konspektas   Įdėjimo į puslapį data: 2013-10-30

[ Atsisiųsti ]:    Jau siuntėsi: 2241

Liudvikas van Bethovenas
Liudvikas vokiečių kompozitorius, pianistas žinomas visame pasaulyje, kaip paskutinysis Vienos klacisistas. L. van Bethovenas augo muzikų šeimoje, senelis buvo Bonos kurfiursto rūmų kapelos vadovas, tėvas rūmų dainininkas. Vaikystėje išmoko groti klavesinu, vargonais, smuiku, altu ir fleita. 1778m. pirmą kartą viešai skambino klavesinu. Nuo 1780m. mokėsi pas kompozitorių Ch. G. Nefę. Vos dvylikos metų paskelbė pirmąjį kūrinį.
Tipas:   konspektas   Įdėjimo į puslapį data: 2013-10-9

[ Atsisiųsti ]:    Jau siuntėsi: 2485

Juozas Naujalis
J. Naujalis būdamas mažas svajojo pats atsisėsti prie vargonų ir groti... – Juk tai paprasta. Senasis vargonininkas turi stebuklingas knygas, į kurias tik pasižiūrėti reikia ir gali groti. Ir staiga vėjo gūsis pro atvirą lanagą išpūtė vieną lapelą – vaikas laimingas jį sugavo. Dabar jis gros vargonais! Deja, lape buvo tik daug linijų ir taškelių – jis nieko nesuprato...
Tipas:   konspektas   Įdėjimo į puslapį data: 2013-09-13

[ Atsisiųsti ]:    Jau siuntėsi: 2250

Skudučiai
kudučiai, skudas(ai), skurdas, skurdutė(s), skaudas, skaudutis, skaudutas. Viena pirmykščių lietuvių pučiamūjų švilpynių visuma, jau XIX a. Gale teišlikusi vien tik Biržų – Rokiškio apl. S. Atitikmenų terandama vietomis Rusijoj, Baltarusijoje ir pirmykštėse tautelėe; jie artimai siejami ir su Pano fleita (plg. Skaudutas).
Tipas:   referatas   Įdėjimo į puslapį data: 2013-07-9

[ Atsisiųsti ]:    Jau siuntėsi: 2226

Stambių vientisų formų instrumentiniai žanrai
XIX a. vis daugiau kuriama stambių vientisų kūrinių: simfoninių poemų, fantazijų, uvertiūrų, rapsodijų, baladžių, kapričio, koncertų, sonatų, skerco ir t.t. Šitai susiję su programiškos muzikos įsigalėjimu, siekimu literatūrinį siužetą perteikti muzikos priemonėmis. Tam dažnai panaudojama sonatos forma, kaip viena iš lanksčiausių, o taip pa sintetinės iš laisvosios formos. Vientisa kūrinio forma kartais taip išplėtojama, kad joje telpa tarsi kelios ciklo dalys. Tokiais atvejais atskiri epizodai atlieka lėtosios dalies, skerco, finalo vaidmenį. Būdinga kai kurių XIX - XX a. kūrinių žymė – monotematizmas: visas kūrinys grindžiamas viena tema, kurią įvairiai perdirbant, sukuriami nauji vaizdai.
Tipas:   referatas   Įdėjimo į puslapį data: 2013-06-22

[ Atsisiųsti ]:    Jau siuntėsi: 2416

Lietuvių liaudies instrumentai.
Pasaulyje yra daug skirtingų instrumentų, tačiau bendras jų bruožas visada išlieka- tai galimybė skleisti nuostabią muziką. Šiame referte rašysiu apie daugiau ar mažiau žinomus instrumentus, todėl tikrai sužinosite kažką naujo.
Tipas:   referatas   Įdėjimo į puslapį data: 2013-06-22

[ Atsisiųsti ]:    Jau siuntėsi: 2415

Henris Perselis
Henris Perselis. Žymiausias baroko epochos anglų kompozitorius buvo Henris Perselis. Gabus dvaro muzikanto sūnus, jis dar berniukas dainavo karališkojoje kapeloje. Jo mokytojai buvo žymiausi to meto anglų kompozitoriai Pelamas Hemfris ir Džonas Blou.
Tipas:   konspektas   Įdėjimo į puslapį data: 2013-05-30

[ Atsisiųsti ]:    Jau siuntėsi: 2342

Georgas Frydrichas Hendelis
Georgas Frydrichas Hendelis yra antras žymiausias vėlyvojo baroko kompozitorius šalia J.S.Bacho. Abiejų kūryboje susipynę skirtingi epochos muzikos stiliai virto savitu braižu. Hendelis daugiausia reiškėsi operoje, ateinančioms kartoms tapo naujo tipo karjeros siekiančio menininko modeliu: jis yra pirmasis istorijoje kompozitorius-laisvas menininkas, pajutęs šio statuso privalumus bei trūkumus.
Tipas:   konspektas   Įdėjimo į puslapį data: 2013-05-30

[ Atsisiųsti ]:    Jau siuntėsi: 2491

Johanas Sebastianas Bachas
Didysis kompozitorius Johanas Sebastianas Bachas pirmasis pradėjo sėkmingai derinti Vakarų Europoje egzistavusius skirtingus nacionalinius muzikos stilius. Sujungdamas tai, kas buvo geriausia italų, prancūzų ir vokiečių muzikinėse tradicijose, jis praturtino kiekvieną jų.
Tipas:   konspektas   Įdėjimo į puslapį data: 2013-05-30

[ Atsisiųsti ]:    Jau siuntėsi: 2264

Pradinių klasių muzikos vadovėlių apžvalga
Muzika yra aukštesnis jutimas. Jeigu iki jo nepakilsi, o tik būsi išmokytas valdyti balsą (instrumentą), tai tik stengsies, kad balsas (instrumentas) skambėtų, negalvodamas apie tai, ką turi daryti. Turi tiesti tiltą į aukštesnes sferas. Muzika – tiltas į aukštesnes sferas. (F. Bajoras).
Tipas:   referatas   Įdėjimo į puslapį data: 2013-05-10

[ Atsisiųsti ]:    Jau siuntėsi: 2333

Rusų elektroninės muzikos raida
Pirmujų elektoninių elektroakustinių instrumentų atsiradimas, elektroninės muzikos raida.
Tipas:   analizė   Įdėjimo į puslapį data: 2013-05-5

[ Atsisiųsti ]:    Jau siuntėsi: 2331

Renesanso muzikinė kultūra
Renesansas atsirado Italijoje ir ten gyvavo XIV – XVIa. Kitose Vakarų ir Centrinėse Europos šalyse tęsėsi nuo XV iki XVIIa. Renesanso terminą, reiškiantį tam tikros kultūros atgaivinimą, atgimimą, pirmasis pavartojo italų dailininkas Dž. Vazaris 1550m. veikale „ Žymiųjų italų architektų, tapytojų, skulptorių gyvenimai.“ Muzikologijoje Renesanso terminą imta vartoti nuo XIXa.
Tipas:   referatas   Įdėjimo į puslapį data: 2013-04-24

[ Atsisiųsti ]:    Jau siuntėsi: 2310

ŽAS muzikinė karjera
ŽAS susikūrė 1993 metų vasarą Vilniuje, kai buvo įrašytas pirmas jų kūrinys "Debilas ir bažnyčioje debilas". Daina buvo įrašyta "ant smūgio", todėl ir grupė buvo pavadinta "Žertva Ant Smūgio". Dabar šis trijų žodžių junginys jau pamirštas. Vyrukai pasislėpė po raidėmis ŽAS ir toliau sėkmingai drumsčia provincialią Lietuvos ramybę.
Tipas:   referatas   Įdėjimo į puslapį data: 2013-04-7

[ Atsisiųsti ]:    Jau siuntėsi: 2288

Džiuzepė Fortuninas Frančeskas Verdis
Verdis nuo pat vaikystes kyrėsi nuo kitu vaikų. Niekas netraukė jis labiau negu muzika ir ji bus jo didžioji aistra. Verdis buvo sunkaus charakterio – užsisklendęs, nekalbus, niūrus, kartais grubus, niekada nemeilikaudavo, visada atsilygindavo tuo pačiu.
Tipas:   referatas   Įdėjimo į puslapį data: 2013-04-7

[ Atsisiųsti ]:    Jau siuntėsi: 2253

Simfoninis orkestras
Simfoninis orkestras – instrumentine muzika atliekantis kolektyvas. Jame groja visais zinomiausiais muzikos instrumentais, todel simfoninis orkestras skamba labai spalvingai, juo galima isgauti ivairius dinaminius niusus, nuo piano pianissimo, iki forte fortissimo, atlikti sudetingiausius muzikos kurinius.
Tipas:   referatas   Įdėjimo į puslapį data: 2013-04-7

[ Atsisiųsti ]:    Jau siuntėsi: 2303

Indų klasikinės muzikos ištakos ir raidos bruožai
Indija, Azijos žemyno pietuose esantis subkontinentas - vienas seniausių žmonijos civilizacijos židinių. Jame kultūra plėtojama jau daugiau kaip keturis su puse [10] ar net penkis tūkstančius metų [7, p. 135].
Tipas:   referatas   Įdėjimo į puslapį data: 2013-04-7

[ Atsisiųsti ]:    Jau siuntėsi: 2342


Puslapis:  1,  2

Dalykai

Paieška

Laukiame

Laukiame Jūsų darbų..

Svetainė atnaujinta:
2013.12.14

 
 

Copyright © 2015 123 referatai Lithuania • Atsakomybės ribojimas • Reklama