Kiti pardavėjai

Kiti pardavėjai išdėlioja, rodo ir parduoda prekes, maisto produktus ir paslaugas dažniausiai plačiajai visuomenei kitose nei turgavietės, gatvės ar parduotuvės vietose. Grupė apima pardavėjus, nepriskirtus 521 grupei „Gatvės prekystalių ir turgaviečių pardavėjai“, 522 grupei „Parduotuvių pardavėjai“ ir 523 grupei „Kasininkai ir bilietų pardavėjai“.
Pagrindinės atliekamos užduotys: parduodamų daiktų išdėstymas ir demonstravimas; pozavimas nuotraukoms, filmams ir vaizdo įrašams, reklamai, reklaminėms nuotraukoms ar meninės kūrybos tikslais; atsakymai į klausimus ir konsultavimas prekių ir paslaugų naudojimo klausimais; užsakymų priėmimas ir mokėjimų, prekių pristatymo ir paėmimo ar paslaugų teikimo organizavimas; prekių ir paslaugų pardavimas, prekiavimas išnešiojant prekes į klientų namus ar vykdant prekybą telefonu arba naudojant kitas elektronines ryšių priemones; degalų, alyvos ir kitų automobiliams skirtų gaminių pardavimas degalinėse; tokių paslaugų, kaip degalų pylimas, valymas, alyvos pylimas ir smulkus variklinių transporto priemonių remontas, atlikimas.

Šios grupės profesijos skirstomos į tokius pogrupius:

5241 Madų ir panašūs demonstruotojai

5242 Prekių demonstruotojai

5243 Išnešiojamosios prekybos pardavėjai

5244 Nuotolinės prekybos pardavėjai

5245 Degalinių operatoriai

5246 Maitinimo paslaugų prekystalių pardavėjai

5249 Kitur nepriskirti pardavėjai

Pastabos
Pardavimo vadovai priskiriami 122 grupei „Pardavimo, rinkodaros ir plėtros vadovai“. Technikos, medicinos ir ITR paslaugų pardavimo specialistai priskiriami 243 grupei „Pardavimo, rinkodaros ir viešųjų ryšių specialistai“. Komercinio pardavimo ir draudimo atstovai priskiriami 332 grupei „Pardavimo ir pirkimo agentai ir brokeriai“.