Pardavimo ir pirkimo agentai ir brokeriai

Pardavimo ir pirkimo agentai ir brokeriai atstovauja įmonėms, valstybinėms ir kitoms institucijoms perkant ir parduodant biržos prekes, kitas prekes, įforminant draudimą, teikia vežimo ir kitas paslaugas pramonės, prekybos ar kitoms įmonėms arba atlieka nepriklausomų agentų funkciją užmezgant ryšius tarp biržos prekių ir paslaugų pirkėjų ir pardavėjų.
Pagrindinės atliekamos užduotys: informacijos apie rinkos polinkius ir sąlygas, darbdavio ir konkurentų prekes ir paslaugas gavimas, stebėsena ir analizė; informacijos apie klientų poreikius rinkimas ir tinkamų gaminių ir paslaugų nustatymas; gaminių ir paslaugų aiškinimas ir demonstravimas klientams; derybos dėl perkamų ar parduodamų prekių, paslaugų ar biržos prekių kainų, sutarčių, terminų, sąlygų ir vežimo.

Šios grupės profesijos skirstomos į tokius pogrupius:

3321 Draudimo agentai

3322 Pardavimo atstovai

3323 Pirkimo specialistai

3324 Prekybos brokeriai

Pastabos
Pardavimo vadovai priskiriami 122 grupei „Pardavimo, rinkodaros ir plėtros vadovai“. Technikos, medicinos ir ITR paslaugų pardavimo specialistai priskiriami 243 grupei „Pardavimo, rinkodaros ir viešųjų ryšių specialistai“. Vertybinių popierių ir finansų makleriai priskiriami 331 grupei „Jaunesnieji finansų ir matematikos specialistai“.