7 Aug

Menkių ir strimėlių žvejyba Baltijos jūroje

Rugpjūčio viduryje buvome išplaukę į Baltijos jūrą žvejoti menkių. Laivelio kapitonas iš karto pasakė, kad daug žuvų nesitikėtumėme, nes žvejyba vasarą dažnai būna prasta. Taip ir atsitiko, pagavome tik vieną menkę. Žvejoti bandėme prie paskendusių laivų, keli kilometrai nuo Karklės, prie Lietuvos teritorijos pabaigos, tačiau kibimų nebuvo.

Tokioje žvejyboje pilnai pakaktų Nemuninės ar ežerinės meškerės su 0,16 ar 0,20 pintu valu. Sistemėles naudojome standartines, parduodamas žvejų parduotuvėse, apačioje jų užrišę 200g pilkerį ar blizgę. Bandžiau dėti ir krevetę, bet tai nieko nepadėjo. Kitą kart plauksime rudenį ir tikėsimės geresnio laimikio.

Grįždami sustojome prie Klaipėdos pietinio molo pagaudyti strimėlių. Už 100-200m nuo molo strimėlės puikiai kibo. Naudojau tokią sistemėlę: apačioje blizgutė 50g, auksčiau trys tušti dideli balti kabliai. Viską mesdavau kaip blizgę į tolį, šiek tiek palaukdavau ir lėtai traukdavau. Dažnai užkibdavo ant visų kablių.

Nepaisant prasto kibimo, išvyka labai patiko, nes oras buvo puikus, bangos mažos, vėjo nebuvo. Patiko pirmą kartą maudytis atviroje jūroje 10km nuo kranto. Nustebino tai, koks purvinas vanduo išteka iš Kuršių marių ir 2km pločiu juda link Palangos. Riba tarp purvino ir švaraus vandens labai aiški. Į pietus nuo Klaipėdos vanduo buvo švarus, skaidrus, dėl to norintiems maudytis švarioje jūroje rekomenduosiu vykti šiauriau Klaipėdos.

menkiu-zvejyba strimeles strimeliu-zvejyba