27 Sep

Žvejyba Turkijoje, ALANIJA

Nebūčiau aš, jei nepasiimčiau merkerės į kelionę. Šį kart skridau pailsėti į Turkiją, Alaniją. Buvo vasaros vidurys, ypač karšta (~38 C). Kadangi nebijau karščio, neabejojau, kad užmesiu meškerę. Bevaikštant pajūriu pamačiau, kad čia nėra molų, lieptų, nuo kurių galima žvejoti. Visur papūdymys pilnas žmonių, nuo kranto nebūtų jauku žvejoti, nors mačiau ne vieną bandantį.Prie pat miesto centro pamačiau laivų prieplauką, kurioje ir nusprendžiau išbandyti laimę. Prieplaukoje yra du molai, didesnis (su švyturiu) ir mažesnis. Dar yra trečias kruiziniams laivams priplaukti, bet ant jo vaikščioti draudžiama. Ant mažesniojo buvo daug žvejų, čia ir praleidau vieną dieną. Pradžioje bandžiau dugninėmis. Užteko 20 min kad supraščiau, jog čia daug mažų, išalkusių žuvyčių, kurios masalą nukramto per kelias sekundes. Uždėjus krevetę net nepajusdavau, kad kimba, ištraukdavau tuščius kablius. Turėjau vištienos, kuri pagerino padėtį – ją taip paprastai nukramtyti žuvims nepavykdavo. Nieko gero nepagavau, išskyrus tas mažas žuvytes, kurių nugaros dygliai nuodingi (pasakė vietiniai ir netrukus teko pačiam tuo įsitikinti – įsidųriau kabindamas nuo kablio ir jaučiau didelį skausmą 30 min, gerai, kad žuvytė buvo maža).
Tokia žvejyba, kai masalas nukramtomas ir pagauti pavyksta tik mažytes, tos pačios rūšies žuvytes, greit atsibodo. Kiti žvejai pagaudavo tą pati. Nusprendžiau pablizgiauti. Uždėjau mažiausio dydžio sukriukę, mečiau ir pritraukęs netoli kranto pamačiau, kad ją vejasi virš metro ilgio, slona kaip siūlas žuvis. Griebė – bes neįkibo. Susijaudinęs pramėčiau blizges likusią dienos dalį, bet daugiau kibimų nebuvo. Kitą dieną ėjau ant didžiojo molo, bet čia žvejyba išvis prasta. Per akmenis duginės valas nusitraukdavo, blizgiaudamas irgi nieko nepagavau.
Patarimas norintiems pažvejoti Alanijoje – bent jau vasarą čia kažko ypatingo pagauti nepavyks, dėl to geriausia keliauti į kitus Turkijos kurortus. Mačiau tik vieną žvejį ištraukusį delno dydžio baltą žuvį. Tad jei nuspręsite pažvejoti pasiimkite vištienos ir mažų kabliukų (ant didelių nepagausite nei vienos žuvies, nes masalas buv nukramtomas). Beja, prasėdėjęs ant saulės dvi dienas nelabai nudegiau ir stebėjausi tuo. Būtinai pasiimkite kremo nuo saulės, nes draugas pabuvęs kartu su manimi perdegė ir kentėjo likusią kelionės dalį.

Pateikiu keletą nuotraukų su pagautomis žuvimis.
turkija-alanijos-molai turkija-alanijos-molai2 alanija-zuvis2 alanija-zuvis3 alanija-zuvis4 alanija-zuvis5 alanija-zuvis-sapygliuota krabas nuo-molo-papludimys turkiska-meskre ant-molo ant-molo2 akmenys dugnine vaizdelis akmenuota didysis-molas didysis-molas2 vidurzemio-jura poilsis