7 Jun

Žvejyba ant Klaipėdos molo

Klaipėda – tikras žvejų rojus. Čia ir jūra, upės, kanalai, Marios, ežerai. Pasirinkimas didelis. Atvažiavus iš toliau darosi keista, kaip žvejams patinka žvejoti kanaluose kuojytes, kai šalia jūra? Bet paaiškinti tai nera jau taip sunku, juk vietiniai jūra jau pasisotinę.

Žvejybai turėjau tik vieną dieną, ir tai, tik nuo 11 h ryto. Persikėlėme su keltu į Smiltynę ir patraukėme link pietinio molo. Sunku pasakyti tikslų atstumą, bet jis sudarė apie 1,5km. Atėję matėme, kaip kiti žvejai suka meškeres ir traukia namo. Paklausus kaip žvejyba išgirdome, kad ji buvo puiki anksti, o dabar nekimba. Pabandėme, bet dieną niekas nekibo, niekam. Žvejojom su dugninėmis meškerėmis, mesdami į marių pusę, nors pabandžiau ir jūros pusėje – nieko. Vėliau patraukėme link kelto. Čia žvejų kur kas daugiau, per valandą tik vienas pagavo nemažą ungurį. Čia žvejoja naudodami gyvą žuvelę, kurių prisigaudo vietoje su tinkliukais.

Diena buvo praleista puikiai, tačiau dėl netinkamo laiko, nieko pagavome. Dėl to, planuojantiems žvejoti Klaipėdoje siūlau pasirinkti ankstų rytą, ar vėlyvą vakarą. Žvejojama čia su dugninėmis meškerėmis, masalui tinka gyvos žuvelės, sliekai, tačiau galima bandyti ir kitus masalus. Čia Marios įteka į jūrą, dėl to žuvų rūšių yra labai daug ir ne visuomet žinai, ką ištrauksi.

 

Photo0085 Photo0090 Photo0093 Photo0099 Photo0100