6 May

Žvejyba Nemune, netoli Druskininkų

Taigi, kaip ir daugelis žvejų, per šias visuotines 5 išeigines išlėkiau į kaimą, Liškiavą žvejoti. Keista, kad kibimo diena buvo tik 1. Ir svarbiausia pirmoji. Kitas dienas nieko gero nepagavau.
Žvejojau ant molo, mėčiau dugnines pasroviui. Nemunas dar patvinęs, be guminių batų iki pažastų sunku prieiti prie gerų žvejybos vietų. Bet kasdieną Nemunas senka ir tikiuosi po kelių savaičių jau normaliai pažvejoti sraunumoje tarp akmenų.
Ant sliekų kibo tik ešeriai ir pūgžliai. Ant sraigių – didelės kuojos. Ant makarono niekas. Netgi varlę buvau uždėjęs, bet nieko nepagavau. Įdomu tai, kad šalia žvejojančios merginos pagavo puskilograminį šapalą ir nemažą kuoją – o man ant kukurūzo nei vieno kibimo. Bandžiau pamėtyti ir blizgę, bet veltui. Pro šalį vaikščiojantys žvejai skundėsi, kad po visos dienos spiningavimo nieko nepagavo. Tačiau šiek tiek toliau savo akimis mačiau, kaip tylusis spiningautojas traukia nelegalius šalvius su vobleriu. Nenuostabu, kad jų nepaleisdavo.. <…>
Vieną dieną buvom nulėkę pažvejoti ežere, su valtim. Pristatėm 6 skritulius, porą lydekų pabėgo, vieną ištraukiau. Velkiavom ir mano broliui Vitui pakibo nemaža lydeka, tačiau pabėgo. Vitas iš kart užsidėjo pavadėlį, bet kaip visada, su pavadėliu daugiau nekibo. Man irgi kibo nemaža lydeka, bet jos net pamatyti nespėjau kaip ji nukando man valą. Aš iš kart užsidėjau pavadėlį, bet ir man daugiau nekibo. Aplink žvejai statė skritulius, tačiau daugiausiai visi pagavo velkiaudami. Liškiavio ežere pilna lydekų, jų buvo įleista, o dabar jos karaliauja. Žvejyba plūdine čia pasidarė jau neįdomu, nes nekimba. Arba lydekos pasidarbavo, arba brakonieriai. Tai va, tokia pavasarinė žvejyba.
Man visada keista buvo, kaip žmonės pagauna žuvų ant kukurūzo – man tai visiškai nesiseka. Kažkada bandėm net nakčiai palikti 8 dugnines – kukurūzai liko net nepaliesti. Bandysiu šią vasarą pagauti nors 1 žuvelę ant kukurūzo, nes jau gėda.nemunas3nemunas1

nemunas4nemunas22008-05-06