6 May

Žvejyba Egipte, Hurgadoje

Vasario vidury sumąsčiau nukeliauti į Egiptą. Hurghada išsirinkau ne šiaip, nes žinojau, kad čia žvejoti galima kiek nori, o Sharm el Sheikh`e draudžiama. Žvejyboje mano tikslas ne prisigaudyti kuo daugiau žuvų maistui, o tiesiog gerai praleisti laiką. Jeigu žvejoju nežinomoje vietoje, įdomiausia man pagaut kuo daugiau rūšių žuvų, jas pamatyti, nufotografuoti, o po to paleisti. Prieš užsisakydamas kelionę peržvelgiau Hurgados raudonosios jūros pajūrį per google.maps, išsirinkau vietą kur žvejosiu ir tuomet užsisakiau viešbutį Moon Valley netoli, kad eiti būtų arčiau. Kelionė savaitei kainavo 1200Lt, tačiau jei būčiau pirkęs ją prieš 3 savaites, būčiau mokėjęs tik 700Lt – sausį kelionės pigiausios.
Kai nuskridau, apsidžiaugiau, kad išsirinkau išties gerą vietą, nes kitur kiek mačiau, visur užstatyta viešbučiai, nėra molų, daug žmonių, negilu ir t.t. Gaila, bet vasario mėnesį Egipte dar šaltoka ir tik užuovėjoj, kur kaitina saulė, galima pasideginti.
Egipte labai nervino įkyrūs egiptiečiai. Jei žvejoji nuo kranto, būk pasiruošęs atakoms, egiptiečiai siūlydami pažvejoti geresnėje vietoje, kažkur pas juos, iš valties, nejaučia įkyrumo saiko. Siūlydavo įvairias savo paslaugas, nors man jų visai nereikėjo. Atsikratyti jų mandagiai neišėjo, teko ignoruoti, tada nueidavo ir kažkiek laiko būdavo ramu.
Žvejojant ten kaip jaukas naudojami kalmarai, kuriuos gavau iš vietinių už kelis litus. Taip pat atsivežiau krevečių su kiautais (ten nebuvo prekyboje). Nuo kranto dieną nieko nepagavau, bet mačiau kaip vienas turistas su plūdine pagavo įdomių žuvų. Aš žvejojau su dugnine. Žvejoti ten sunku, nes daug koralų. Tereikia palikti užmestą meškerę 10 min ir valas pats nusipjaus į koralus. Kas antras metimas – ir švinas paliktas dugne, nes užstringa tarp koralų. Taip pažvejojęs supratau, kad nieko nepešiu. Nuo kranto reikia žvejoti su plūdine, bet vėjas buvo nemažas ir labai nepatogu buvo žvejoti, nieko nepagavau. Tada sumąsčiau nusipirkti žvejybą iš valties. Pasiklausinėjęs radau geriausią variantą už 15 dolerių (32Lt) trim valandom (iš tikro, visada jie nusuka ir žvejojama apie 2-2,5 val). Išplaukėme su valtim apie 500m nuo kranto, prie koralų, kurie panirę tik 0,5m po vandeniu. Sustojome prie tų koralų. Su dugnine bandžiau mesti ten kur giliau – iš kart pagavau keletą nematytų, spalvotų žuvų – nufotografavęs paleidau. Bet po to kažkaip nesisekė užmesti, vis nutraukdavau valą, nes kabindavosi koralai.
Vietiniai turistams, kurie neturėjo meškerių (niekas ten ir neturėjo, tik aš) davė savo gamybos meškeres (ant medinės ritės susuktas storas valas, gale didokas kablys, mažas švinas). Iš turistų niekas nepagavo. Patys egiptiečiai pagavo 3. Supratau, kad žvejoti čia negiliai reikia be švino, perdariau dugninę, uždėjau kelių gramų švinuką ir pradėjau mėtyti į koralų pusę, kur gylis 0,5-2m. Pavejui numeti ir iš tolo matai, kaip skęsta kalmaras, lauki. Ir pajunti dužį į meškerę – ten žuvys nesikuklina, jei jau kimba, tikrai nepražiopsosi. Ir štai, aš pagavau 6-7 žuvis (nepamenu tiksliai), visą laiką žuvys skirtingos. Jas imti baisu, kai kurios su nuodingais pelekais ir net vietiniai neima kai kurių į rankas, tad buvau atsargus.
Žvejoti sekėsi, nes žvejojau su meškerikočiu, rite, greit užmesdavau ir ištraukdavau. Didžiausia žuvis buvo apie kilogramą. Vėliau dar tris kartus išplaukiau, tačiau valtį egiptiečiai plukdydavo ne link tų koralų, o truputį kitur, kur gylis ~10m. Ten gaudydavau su dugnine, bet pagaudavau mažiau. Iš valties pagautos kai kurios žuvys valgomos, didesnių nepaleidau ir atidaviau gidams, kurie su maonumu jas pasiėmė. Įdomu, kiek keliavau, koraluose visur draudžiama žvejoti, o čia, Egipte, žvejok kiek nori, jokių apribojimų. Manau, verta dar ten bus grįžti, tik dabar jau daug žinau ir pasiruošiu geriau.

Dar bandžiau gaudyti nuo kranto, nes sužinojau, kad prie kranto žuvys pradeda rinktis temstant. Taip ir yra, tik pradeda temti, jau matai, kaip plaukiot pradeda įdomios žuvys. Gaudžiau ant krevečių, su plūdine, atsisėdęs ant akmeninio molo, vakare šalto vėjo nebuvo. Pastoviai prieidavo įkyrūs egiptiečiai (net kai tamsiai sėdėjau ir niekas negalėjo šiaip sau manęs pamatyti) ir klausdavo ar nereik pagalbos, ar nenoriu pažvejoti pas juos iš valties, aišku mokamai. Atsikratydavau. Taigi, žvejoju su plūdine ir pamatau, kad po akmenim kyšo galvos žuvų, panašių į ungurius. Aš joms pakišu masalą ir jos iš kart jį griebia. Sunkiai ištraukiu tą gyvatę, o ji sukasi aplink valą ir susinarplioja. Bando įkast, pradeda skleist gleives, nuo kurių dvi dienas griaužė pirštus . Kadangi nežinojau, ar nenuodinga, atkabinau labai atsargiai, paleidau net nenufotografavęs. Vėliau pasirodė, kad čia nuodinga žuvis. Taip ant tų akmenų pagavau visokių įdomiu žuvelių, aišku nedidelių, 20-100g. Bet žvejyba labai patiko, nes temstant žuvys išlenda ir būna aktyvios. Paleisdavau, tik norėdavau pasižiūrėti kaip atrodo, nusifotografuoti. Šioje žvejyboje patiko ne tik žuvys, bet ir saulėlydžiai, romantika (buvau ne vienas).

2008-05-06

egiptas1 egiptas2 egiptas3 egiptas4 egiptas5 egiptas6 egiptas7 egiptas8 egiptas9 egiptas10 egiptas11 egiptas12 egiptas13 egiptas14 egiptas15